Christopher Nolan yeni filminin çekimlerine 2022’de Başlıyor. Film, atom bombasının mucidi olarak anılan bilim insan J. Robert Oppenheimer’a odaklanacak. 

Kısa süre önce gündem oluşturan Nolan’ın Warner Bros. çatısı altından ayrılacağı söylentilerinin (Warner Bros. stüdyo, filmlerini sinema ile eş zamanlı olarak HBO Max’te yayınlama kararı almıştı. Sinema salonları konusunda kırmızı çizgilere sahip olan Nolan bu konuya çok sert tepki göstererek stüdyo ile çalışmayacağını söylemişti.) de netlik kazandığı teyit edilmiş haberlere göre Christopher Nolan, atom bombasının mucidi olarak anılan bilim insan J. Robert Oppenheimer’a odaklanacağı yeni filmin çekimlerini Universal stüdyoları bünyesinde 2022 yılında hayata geçirecek.

J. Robert Oppenheimer Kimdir?

22 Nisan 1904 doğumlu J. Robert Oppenheimer nükleer bombanın babası olarak anılan Manhattan Projesi başkanlığını yapmış Yahudi kökenli Amerikalı fizikçi ve üniversite profesörüdür. İlk atom bombası testi 16 Temmuz 1945’te New Mexico’daki Trinity tesislerinde başarıyla patlatıldı. / Kaynak: Wikipedia

SÖYLENTİ: Nolan’ın film için daha önce de birlikte çalıştıkları Cillian Murphy ile görüştüğü dolaşan haberler arasında…